t-shirt factory logo
strona domowa
stała oferta
kontakt
linki do innych stron
mapa strony
t-shirt baner
sprawdź naszą ofertę
rodzaje dzianin
co przesądza o jakości t-shirta
sposób szycia
możliwości zdobienia

Koszulki szyjemy z dzianin bawełnianych o różnej grubości oraz splocie.
Dzianiny, które posiadamy w stałych zapasach magazynowych wykonywane są z najlepszej jakości przędzy czesankowej o grubości 25 tex.

Klasyczny t-shirt uszyty jest z dzianiny jednołożyskowej 100% bawełna. Ściągacz posiada 5% domieszki włókna elastycznego (lycra), co zapewnia koszulce odpowiedni fason nawet po wielu praniach i intensywnej eksploatacji.

Najbardziej popularną dzianiną, której wybór stawowi świetny kompromis pomiędzy ceną i jakością wyrobu, jest dzianina jednołożyskowa o gramaturze 180 g/m2. Ponadto produkt wykonany z tego materiału jest uniwersalny, gdyż t-shirt uszyty z dzianin o wyższej gramaturze, w upalne dni, może okazać się poprostu za gruby...
Dzianinę typu singiel (jednołożyskowa), posiadamy również w gramaturach 155 g/m2, 170 g/m2, 200 g/m2.

Kolejnym rodzajem dzianiny używanej przez naszą firmę do produkcji t-shirtów jest singiel z trzy-procentową domieszką włókna elastycznego (Elastan) o ciężarze 190 g/m2.

Z tego materiału najczęściej szyjemy bluzki damskie, ale również męskie koszulki z długim lub krótkim rękawem. Rozciągliwe właściwości w/w dzianiny sprawiają, iż uszyte z tego materiału wyroby świetnie dopasowują się do sylwetki.

Jest to idealna dzianina do szycia obcisłych koszulek damskich z wcięciem w talii lub męskich dopasowanych do ciała t-shirtów.

Kolejną grupę asortymentową stanowią dzianiny dwułożyskowe typu "Rib". Charakteryzują się one znacznie większą elastycznością (w przeciwieństwie do singla, po rozciągnięciu widać wyraźną żeberkową strukturę) i są to dzianiny zazwyczaj w wysokich gramaturach 160-240 g/m2.

Z materiałów tych szyjemy zazwyczaj bluzki damskie lub męskie dopasowane koszulki typu long-sleave.

Ze względu na charakter struktury dzianina ta jest mniej podatna na druk oraz haft.

Korzystamy również z dzianin stosowanych głównie do szycia koszulek polo o splocie "Pika", nazywana również "La-costa", dzianiny te mogą mieć modyfikowany splot oraz skład (domieszki elany), ale zazwyczaj są wykonane w 100% z przędzy bawełnianej czesankowej.

Ponadto szyjemy również "koszulki piłkarskie", wykonane z tkanin lub dzianin poliestrowych (np. typu "kryształek"), na których mamy możliwość nanoszenia druków transferowych.

email:t-shirt@t-shirt.waw.pl      mob. 505 68 80 80    tel/fax o/Łódź (42) 68-70-700     

Copyright ® 2005 T-shirt.waw.pl    stan licznika:   Darmowe liczniki