t-shirt factory logo
strona domowa
stała oferta
kontakt
linki do innych stron
mapa strony
t-shirt baner
sprawdź naszą ofertę
rodzaje dzianin
co przesądza o jakości t-shirta
sposób szycia
możliwości zdobienia

- Przędza - jest to podstawowy półfabrykat, który w sposób przeważający rzutuje na jakość finalnego wyrobu. W terminologii dziewiarskiej i w obrocie handlowym występują trzy podstawowe grupy przędz, klasyfikujące je pod kątem jakości. Najsłabszą jakościowo grupą są przędze klasyczne, grupę środkową stanowią przędze auto-coro, a zdecydowanie najlepsze jakościowo są przędze czesane. Ta ostatnia grupa jest dla naszej firmy podstawowym materiałem do produkcji dzianin. Innych rodzajów przędz używamy sporadycznie - najczęściej na specjalne zamówienie. Trzeba również pamiętać, iż w/w grupy dzielą się na podgrupy jakościowe oraz grubości. Nie bez znaczenia jest również pochodzenie przędzy (skąd jest importowana), oraz następne etapy jej przerobu.

- Maszyny dziewiarskie, w połączeniu z grubością przędzy oraz ustawieniem tzw. liczby igieł, decydują o gęstości splotu dzianiny oraz jakości splotu. Firma nasza w produkcji standardowych koszulek używa, dającego bardzo dobre efekty, dwudziestego-ósmego uiglenia.

- Barwienie - jest procesem, które surowej dzianinie nadaje ostateczny wygląd. Ważna jest jakość użytych barwników oraz dalsze wykończenie. Firma nasza używa najlepszych barwników reaktywnych, które zapewniają, iż koszulka nie będzie odbarwiać się w praniu, lub też na skutek promieni UV. Mamy również ogromne doświadczenie w dobieraniu kolorystyki zamawianej przez klienta na podstawie uniwersalnych wzorników kolorystycznych Pantone. Po ubarwieniu, dzianiny są stabilizowane (proces zapobiegający kurczeniu się, a w efekcie deformacji koszulek w trakcie prania i eksploatacji). W zależności od przeznaczenia dzianiny oraz specyfiki wyrobów dopuszcza się jeszcze inne opcjonalne operacje, których dokonuje się w trakcie produkcji materiału (dzianina może być w rękawie, w rozcięciu, beli, tafli, dziana z przepuszczoną igłą itp.)

- Projektowanie i krojenie - jest niezwykle ważnym procesem produkcji, rzutującym na wygląd zamawianych wyrobów. W naszej firmie posiadamy wiele gotowych rozwiązań i form gwarantujących zachowanie właściwych proporcji poszczególnych elementów (długości i szerokości t-shirta, szerokości ściągacza itp.). Ponadto wszystkie produkcje wykonujemy w porozumieniu z klientem, który może dostosowywać produkt do jego przeznaczenia, dowolnie zmieniając proporcje zawarte w tabelach rozmiarów naszego przedsiębiorstwa. Zawsze staramy się służyć radą dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z odbiorcami naszych produktów.

- Szycie - w naszym przedsiębiorstwie stoi na najwyższym poziomie. Jest to wynikiem wieloletniego doświadczenia w produkcji wyrobów z dzianin, a w szczególności t-shirtów, fachowej załogi oraz nowoczesnego parku maszynowego, przystosowanego do wyrobu produktów o tej specyfice.

- Konfekcjonowanie - dzieli się na kilka etapów. W pierwszej kolejności brakarki wyszukują ewentualne wady wyrobów, celem ich usunięcia lub poprawienia, usuwają resztki nitek pozostałych na koszulkach. Drugi zespół prasuje t-shirty za pomocą przemysłowych przyrządów, tak by koszulka miała właściwy kształt i atrakcyjny wygląd. Ostatni zespół rozdziela wyroby na rozmiary, kolory, składa je i pakuje, każdą osobno w woreczek foliowy.

Nadzór i kontrola jakości na wszystkich etapach produkcji, poczynając od doboru przędzy, a kończąc na wyprasowaniu i spakowaniu sprawia, iż wyroby naszej firmy stoją na najwyższym poziomie.

email:t-shirt@t-shirt.waw.pl      mob. 505 68 80 80    tel/fax o/Łódź (42) 68-70-700     

Copyright ® 2005 T-shirt.waw.pl    stan licznika:   Darmowe liczniki